सौैर्यमण्डल सम्बन्धी जननकारी

  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

#सौर्यमण्डल_सम्बन्धि

_ १. सबैभन्दा ठूलो ग्रह – बृहस्पति(Jupiter) २. सबैभन्दा सानो ग्रह – बुध (Mercury) ३. पृथ्वीको उपग्रह – चन्द्रमा (Moon) ४. सूर्यबाट नजिकको ग्रह – बुध (Mercury) ५. सूर्यबाट टाढाको ग्रह –वरूण(Neptune) ६. पृथ्वीबाट नजिकको ग्रह – शुक्र(Venus) ७. सबैभन्दा चम्किलो ग्रह – शुक्र(Venus) ८. सबैभन्दा चम्किलो तारा -साइरस (Dog Star) ९. सबैभन्दा धेरै उपग्रह भएको ग्रह -बृहस्पति(Jupiter) १०. सबैभन्दा चिसो ग्रह – वरूण (Neptune) ११. सबैभन्दा भारी ग्रह – बृहस्पति(Jupite r) १२. राती रातो देखिने ग्रह- मंगल (Mars) १३. सुर्यमण्डलको सबैभन्दा ठुलो उपग्रह –गैनीमेड (Gannym ede) १४. सुर्यमण्डलको सबैभन्दा सानो उपग्रह–डीमोस (Deimos) १५. नीलो ग्रह – पृथ्वी(Earth) १६. बिहानको तारा – शुक्र (Venus) १७. साँझको तारा – शुक्र (Venus) १८. पृथ्वीको बहिनी – शुक्र(Venus) १९. सौन्दर्यको देवता – शुक्र (Venus) २०. हरियो ग्रह – वरूण (Neptune) २१. विशाल रातो धब्बाको ग्रह – बृहस्पति (Jupiter) २२.चुम्बकीय क्षेत्र नभएको ग्रह – शुक्र २३.असफल ग्रहको उपननामले चिनिने ग्रह – बरुण २७. Sister and twin planet of earth – शुक्र ग्रह २८. Goddess of love and beauty – शुक्र ग्रह २९. Planet of Misery – शुक्र ग्रह ३०.बायुमण्डल नभएको ग्रह – बुध ग्रह ३१. सजिव ग्रह – पृथ्वी ग्रह ३२. मेटर स्टार – पृथ्वी ग्रह ३३. World, Mother Earth – पृथ्वी ग्रह ३४. Water Planet – पृथ्वी ग्रह ३५. सौर्यमण्डल को ठुलो ग्रह – बृहस्पति ग्रह ३६. ग्रहहरुको राजा – बृहस्पति ग्रह ३७. सबैभन्दा बेगले घुम्ने ग्रह – बृहस्पति ग्रह ३८. पँहेलो ग्रह – शनि ग्रह ३९. घेरायुक्त ग्रह – शनि ग्रह ४०. पानिमा उत्रने ग्रह – शनि ग्रह ४१. पश्चिमबाट सुर्य उदाउने ग्रह– अरुण ग्रह ४२. असफल तारा – अरुण ग्रह ४३.भरियर्स प्लानेट – बरुण ग्रह

यो खबर पढेर तपाईलाई कस्तो महसुस भयो ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Subscribe to studyloksewa we provide free loksewa practice matarial

subscribe to loksewa Youtube channel for free loksewa practice matarial . thankyou